DOLAR 16,1920 % -0.96
EURO 17,4658 % -0.86
GRAM ALTIN 965,28 % -0,75
ÇEYREK A. 1.578,24 % -0,75
BITCOIN 28.721,90 -0.11
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Erdoğan’dan şaka gibi açıklama: Alım gücü düşmüş olabilir!

Son Güncelleme :

01 Mayıs 2022 - 23:10

/ kez okundu.
Erdoğan’dan şaka gibi açıklama: Alım gücü düşmüş olabilir!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla’da düzenlenen iftar programında konuştu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

*Maalesef ülkemizde bazı kesimlerde bir şükürsüzlük, tatminsizlik, karamsarlık hali aldı başını gidiyor.

*Halbuki önce elimizdekilere şükür edeceğiz, sonra daha iyisi, daha güzeli için çalışacağız, mücadele edeceğiz. Bunun ne demek olduğunu alın teriyle emeğini kazanan işçi kardeşlerim bilir.

*Alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir. Bu kayıpları telafi edeceğiz.

*Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras büyük ve güçlü Türkiye’dir. Uzaktan bakıldığında pırıl pırıl ışıldayan şehirlerin, her biri farklı ürünler çıkaran fabrikaların gerisinde binlerce insanın iş gücü vardır.

*Emek yoksa fabrika çarkları dönmez. İşte bu anlayışla hep çalışanların emeklerini alabilmelerini sağlayacak adımlar attık.

“ÜCRETLERİ ARTIRDIK”

*Türkiye ekonomisi son dönemde ciddi sınamalardan geçiyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bunun da hamdolsun üstesinden geldik.

*Bu süreçte bir yandan istihdam alanlarını genişlettik bir yandan ücretleri artırdık. Herkesin insanca yaşayabilmesini sağlayacak adımlar attık. Asgari ücrette yüzde 50 üzerinde artış yaptık. Gelir ve damga vergilerini kaldırdık.

*On yıl öncesine göre işçilerin ve kamu görevlilerinin sendikalaşma oranında yarı yarıya artış olmuştur.