istanbul escort
DOLAR 17,9331 % -0.03
EURO 18,4099 % -0.71
GRAM ALTIN 1.039,38 % 0,65
ÇEYREK A. 1.699,39 % 0,65
BITCOIN 24.478,70 1.02
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 31°
Google News

Çin: “Daha fazla ülkenin BRICS’in “büyük ailesine” katılımını bekliyoruz”

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, bu yılki BRICS dönem başkanlığını yürüten Çin’in BRICS üyelerini arttırma sürecinin başlatılmasını …

Son Güncelleme :

27 Mayıs 2022 - 20:12

Çin: “Daha fazla ülkenin BRICS’in “büyük ailesine” katılımını bekliyoruz”

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, bu yılki BRICS dönem başkanlığını yürüten Çin’in BRICS üyelerini arttırma sürecinin başlatılmasını ve “BRICS+” işbirliğini aktif bir şekilde desteklediğini söyledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin basın toplantısında, BRICS mekanizmasının kurulmasından bu yana çok sayıda yeni yükselen piyasa ve gelişmekte olan ülke arasında önemli işbirliği bağlarının kurulduğunu hatırlattı.

Wang Wenbin, mevcut asırlık değişimlerin, pandemi ve uluslararası sıcak gelişmelerin örtüşmesiyle BRICS üyelerinin, diğer yükselen piyasalar ve gelişmekte olan ülkelerle işbirliğini güçlendirmeyi, BRICS mekanizmasının temsilini artırmayı, önemli uluslararası ve bölgesel konularda “BRICS’in sesini” yaymayı kabul ettiklerini bildirdi.

Wang Wenbin, geçtiğimiz günlerde BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda BRICS üyelerini arttırma sürecinin desteklenmesine yönelik bir anlaşmaya varıldığını ve ilk kez “BRICS+” Dışişleri Bakanları Diyalogu’nun yapıldığına dikkat çekti.

Wang, Çin’in bu konuda BRICS taraflarıyla görüş alışverişinde bulunmaya devam edeceğini ve uzlaşma temelinde üyeleri arttırma standartlarını ve prosedürlerini formüle etmeye çalışacağını dile getirdi.

Wang Wenbin, Çin’in daha fazla ortak ülkenin BRICS’in “büyük ailesine” katılımını beklediğini söyledi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı