DOLAR 16,5941 % -0.55
EURO 17,3773 % -1.27
GRAM ALTIN 970,11 % -0,61
ÇEYREK A. 1.586,13 % -0,61
BITCOIN 20.118,60 -0.79
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

İYİ Parti: “Az kaldı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir ülkede yaşayacağız”

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı Düzce’de yaşanan kadın cinayetine ilişkin açıklama yaptı. Partiden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi …

Son Güncelleme :

27 Mayıs 2022 - 20:05

/ kez okundu.
İYİ Parti: “Az kaldı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir ülkede yaşayacağız”

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı Düzce’de yaşanan kadın cinayetine ilişkin açıklama yaptı.

Partiden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin kanayan yarası “kadın cinayetlerine” bugün Düzce ilimizde bir yenisi eklendi. Mevcut yasalarımız etkin uygulanmadığından, hukuk reformu adı altında sadece göz boyamaya yönelik düzenlemeler yapıldığından maalesef kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri azalmıyor, artarak devam ediyor.

Kadın-erkek fark etmeksizin hepimizi derinden üzen bu cinayetler taahhüt ettiğimiz üzere partimizin iktidarında çözüme kavuşacaktır.

Kadınların yaşam hakkının hele de en yakınları tarafından sonlandırılması asla kabul edilemez. Biz İYİ Parti olarak Sayın Genel Başkanımızın da her fırsatta dile getirdiği üzere; ev sahibi ve imzacısı olduğumuz uluslararası bir sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden imzalayacağız. Kadınların yaşam güvencesi olan 6284 Sayılı Kanun’un etkin uygulanmasını sağlayacağız. Kadın cinayetleri faili meçhul kalmayacak, her kadın cinayeti olayı etkin bir şekilde soruşturulacak. Faillere iyi hal indirimi gibi vicdanları yaralayan indirimler mahkemelerin takdirine bırakılmayacak.

Kadınlar bu ülkede yaşam tarzları, giydikleri kıyafetler ve erkeklerin onlara biçtiği rollere girmedikleri için öldürülmeyecekler. Az kaldı! Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir ülkede yaşayacağız. Cinayete kurban giden tüm kadınları rahmetle anarken acılı anne-babalarına ve çocuklarına başsağlığı diliyoruz.”

Hibya Haber Ajansı