istanbul escort
DOLAR 17,9426 % 0.16
EURO 18,3421 % 0.44
GRAM ALTIN 1.032,33 % 0,92
ÇEYREK A. 1.687,87 % 0,92
BITCOIN 23.889,10 2.69
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 33°
Google News

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda kruvaziyerle gelen turistlere müzik dinletisi

Kuşadası’nın tarihi simgelerinden olan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, kente kruvaziyer gemileriyle gelen yabancı turistler için Kuşadası …

Son Güncelleme :

13 Temmuz 2022 - 11:49

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda kruvaziyerle gelen turistlere müzik dinletisi

Kuşadası’nın tarihi simgelerinden olan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, kente kruvaziyer gemileriyle gelen yabancı turistler için Kuşadası Belediyesi ve özel firmaların iş birliğinde düzenlenen ‘Doğunun Sesleri’ isimli klasik müzik dinletisine mesken sahipliği yaptı.

Türkiye’nin kruvaziyer başşehri Kuşadası’na, 2018 yılı Aralık ayında suya indirilen Fransa bayraklı yolcu gemisi ’Le Bougainville’, Fransız, Kanadalı ve ABD’li olmak üzere toplam 80 turist getirdi. Gemiden inen turistlerin bir kısmı Efes ve Meryem Ana Evi’ni ziyarete gitti. Büyük kısmı ise kentte kalarak turistik çarşılarda alışveriş yaptı.

Kuşadası’ndaki farklı turizm destinasyonlarınıda dolaşan ziyaretçiler daha sonra tarihi Kervansaraydaki klasik müzik dinletisine katıldı. ‘Doğunun Sesleri’ isimli dinletide İzmir Senfoni Orkestrası sahne aldı. Konserden sonra gemi şirketinin Türkiye Genel Acentesi sahibi Yaşar Karadağ turistlere Kervansarayın tarihi kıymetinden ve Kuşadası’nın hoşluklarından bahsetti.

Klasik müzik dinletisini kruvaziyer turistlerinin Türkiye’nin kültürünü ve Kuşadası’nı daha yakından tanıması için düzenlediklerini belirten Karadağ “Kervansaray, tarihi dokusu ve akustik yapısı ile turistlerin Türk kültürünü anlaması için çok hoş bir yer. Bize Kervansarayı tahsis eden Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.