istanbul escort
DOLAR 17,9540 % 0.22
EURO 18,3313 % 0.46
GRAM ALTIN 1.030,78 % 0,76
ÇEYREK A. 1.685,32 % 0,76
BITCOIN 24.176,50 3.93
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 26°
Google News

Saklıkent Saklıkent olalı böyle ziyaretçi akını görmedi!..

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, Antalya ile Muğla’yı birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğradı. Kurban …

Son Güncelleme :

13 Temmuz 2022 - 0:06

Saklıkent Saklıkent olalı böyle ziyaretçi akını görmedi!..

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, Antalya ile Muğla’yı birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğradı. Kurban Bayramı tatili için Fethiye ve Seydikemer’e gelen tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği Saklıkent’i, 3 günde yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti.

Saklıkent, Kurban Bayramı’nda da yerli turistlerin ilgisini çekti. Muğla, Antalya hududunda yer alan ve Fethiye ilçesine 34 kilometre uzaklıkta bulunan Saklıkent, içinden akan soğuk suyuyla insanların tercihi oluyor. Sıcaklığı 5 derece olan sudan geçen turistler, 18 kilometre uzunluğundaki kanyonu keşfedebiliyor. Yüksekliği 100 metreyi bulan dağların ortasında yürüyenler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcağa karşı klima ortamına girmiş üzere oluyor.

Büyük kısmı güneş görmeyen kanyona gelen ziyaretçiler, içinden akan suda yürümekten büyük keyif alıyor. Kanyona girmek isteyen tatilciler, gişelerde yoğunluğa neden olurken, içeriye girişler denetimli olarak sağlandı.

Zaman vakit duran trafikteki akış, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri denetimi olarak sağlandı.

Saklıkent Kanyonu İşletme Müdürü Ramazan Yantır, gazetecilere yaptığı açıklamada, tatilin başladığı günden bu yana kanyonu yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

Yantır, “Saklıkent Kanyonu’muz her yıl olduğu üzere bu yıl da Kurban Bayramı’nda konuk ağırlamaya devam etmektedir. Kanyonumuzun uzunluğu 18 kilometre olup, Antalya ile Seydikemer’i ayıran bölge olarak ilçemizde kalan Ulusal Park alanıdır. Beşerler buraya geldikleri vakit 5 dereceyi bulan su soğukluğunda serinleme, ferahlama keyfine erişiyorlar. Ayrıyeten rafting, çamur banyosu, aktifliklerine de mesken sahipliği yapmaktadır. Ortalama 4 günlük bayram sürecinde, 30 binin üzerinde konuğumuzu ağırladık. Çoklukla yerli konuklarımız var. İlerleyen periyotlarda yurt dışından konuklarımıza geleceğinin bilgisini şimdiden aldık. Herkesi Saklıkent Kanyonuna davet ediyoruz” tabirlerini kullandı.